اخبار سایت

برگزاری دوره بازآموزی طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر هرمزگان با حضور 90 نجاتگر

14.jpg
13.jpg
11.jpg

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان؛ مهندس مختار سلحشور، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با اشاره به برگزاری دوره بازآموزی طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر هرمزگان گفت: این دوره با حضور 90نجاتگران جمعیت هلال احمر در شهرستان رودان حال برگزاری است .

مهندس سلحشور اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن طرح ملی امداد و نجات نوروزی، دوره بازآموزی طرح ملی امداد و نجات طی ۲ مرحله  با حضور 90 نجاتگر و پرسنل حوزه امداد و نجات آغاز شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان بیان کرد: در طول این دوره، مباحثی از جمله ارزیابی اولیه و ثانویه، تثبیت فیزیکی مصدوم، تثبیت صحنه، تثبیت خودرو تصادفی، هماهنگی با مرکز EOC، حمل مصدوم با LSB و اسکوپ استریچر، رهاسازی و ارزیابی صحنه و خودرو مرور خواهد شد.

وی تصریح کرد: نجاتگران در این دوره با حضور مربیان مجرب تکنیک ها و مهارت های امدادرسانی را بروزرسانی خواهند کرد.

این مقام مسئول هدف از برگزاری این دوره را افزایش آمادگی و بالا بردن توان عملیاتی نجاتگران،کاهش تلفات جاده ای و شتاب دهی در خدمت رسانی به حادثه دیدگان برشمرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان خاطرنشان کرد: مرحله دوم دوره بازآموزی طرح امداد و نجات نوروزی نیز در تاریخ هفتم و هشتم اسفندماه در شهرستان بندرلنگه برگزار می شود.


درج نظر

RenderElem error:Object reference not set to an instance of an object.